30 травня
Завантажити ще

Бустерна вакцинація в Україні тепер можлива через 3 місяці після останнього щеплення

Бустерна вакцинація в Україні тепер можлива через 3 місяці після останнього щеплення
Фото: moz.gov.ua

Кабінет Міністрів скоротив мінімальний термін для отримання бустерної дози вакцини від COVID-19 з 180 до 90 днів. Уряд прийняв відповідну ухвалу 19 січня. Тепер термін для вакцинації бустерною дозою становить від 90 до 270 днів після останнього щеплення. Це також стосуватиметься вакцинації однією вакциною та змішаних схем вакцинації.

Відповідно до постанови, при формуванні COVID-сертифіката після бустерної дози до нього додадуть слова «booster/бустер».

6 січня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо запровадження бустерної вакцинації в Україні. Тепер третє щеплення можуть отримати всі бажаючі віком від 18 років, які вже вакцинувалися двома дозами. Міністр упевнений, що на 2022 рік Україна забезпечена вакцинами повністю – як для первинної вакцинації, так і для бустерної.

Бустерна доза вакцини повинна посилити ефективність вакцини та краще захистити від нового штаму коронавірусу "Омікрон". Для бустерної дози перевагу віддаватимуть мРНК-вакцинам - Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Рекомендований період введення бустерної дози – від шести до дев'яти місяців після отримання другого щеплення від COVID-19. Володимир Зеленський на додачу до "ковідної тисячі" пообіцяв, що українцям виплатять по 500 гривень за бустерне щеплення.

Станом на 27 січня бустерну дозу отримали 271 119 осіб, додаткову дозу - 14 921.