Завантажити ще

У МОЗ роз'яснили українцям, що робити при зараженні коронавірусом

У МОЗ роз'яснили українцям, що робити при зараженні коронавірусом
Фото: Parentingupstream/pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я опублікувало алгоритм дій, яких необхідно дотримуватись при отриманні позитивного тесту на коронавірус. Про це повідомляє пресслужба відомства.

- Насамперед при отриманні позитивного тесту необхідно залишатися вдома та обмежити контакти з іншими людьми. При цьому повідомити осіб, із якими ви особисто зустрічалися напередодні про позитивний результат тесту, - зазначили у відомстві.

Як сказано в повідомленні, після отримання позитивного тесту на коронавірус пацієнт повинен зв'язатися з сімейним лікарем, а при візиті до лікарні дотримуватись правил безпеки: використовувати засоби індивідуального захисту, уникати великих скупчень людей, тримати дистанцію й узгодити з лікарем час прийому, щоб не чекати у черзі та не розповсюджувати COVID-19. На прийомі у лікаря в МОЗ рекомендують назвати точні симптоми хвороби.

- Говоріть правду, не варто вигадувати "додаткові" симптоми та стани, адже на основі обстеження лікар приймає рішення про спосіб лікування. Якщо ж немає жодних симптомів, то й скажіть. Бувають випадки, коли захворювання протікає безсимптомно або у легкій формі, - наголосили у Міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві зазначили, що рішення про госпіталізацію хворого приймає вже лікар - на лікування до медустанови лікар спрямовує за важкого перебігу захворювання або  середньої тяжкості. А "швидку" українцям необхідно викликати лише за потреби невідкладної допомоги.