9 червня
Завантажити ще

У МОЗ відповіли на запитання про вакцинацію при остеохондрозі, ревматоїдному артриті та діалізі

У МОЗ відповіли на запитання про вакцинацію при остеохондрозі, ревматоїдному артриті та діалізі
Фото: MasterTux із сайту pixabay.com.

Українські громадяни звернулися до МОЗ з питаннями щодо протипоказань до вакцинації. Відповіді на запитання з'явилися у Фейсбуці Міністерства охорони здоров'я України.

"Чи слід вакцинуватись, якщо проходите діаліз?" "Чи дозволено вакцинуватися при остеохондрозі?" МОЗ спільно з INSCIENCE підготували щотижневі відповіді на найпопулярніші питання з вакцинації. Не сумнівайтесь, вакцинуйтеся та захистіть себе від тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації чи смерті!" – закликали у пості.

Про вакцинацію при остеохондрозі

"Людям з остеохондрозом важливо вакцинуватись, щоб захистити себе від COVID-19. Вони ризикують отримати тяжкий перебіг хвороби", - сказано у повідомленні.

Про вакцинацію при ревматоїдному артриті, прийомі метоприксату та метипреду

"Ревматоїдний артрит та прийом цих препаратів – не протипоказання до вакцинації. Проте лікування може зменшити ефективність вакцини. Таким пацієнтам рекомендовано додаткову дозу", - наголосили у відомстві.

Хто може отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19

"Бустерну дозу можуть отримати всі люди старші за 18 років через шість місяців після того, як вони прищепилися двома дозами будь-якої схваленої в Україні вакцини від COVID-19 або однією дозою вакцини Johnson".

Чи можна вакцинуватися при проходженні діалізу

"Люди на діалізі ризикують дуже важко перенести COVID-19, їм показано вакцинацію. Вакцини для них безпечні", - заявили в МОЗ.