30 травня
Завантажити ще

Фармкомпанії Pfizer та BioNTech розпочали випробування вакцини проти "Омікрону"

Фармкомпанії Pfizer та BioNTech розпочали випробування вакцини проти
Фото: pixabay.com

Фармацевтичні компанії Pfizer та BioNTech розпочали клінічні випробування вакцини проти коронавірусу, яка має забезпечити захист від штаму "Омікрон". Про це повідомляє сайт Pfizer.

У ході досліджень компанії мають намір оцінити безпеку, переносимість та імуногенність нового препарату. Дослідження проводитимуть на здорових людях віком від 18 до 55 років.

- Хоча дослідження та реальні дані показують, що бустери продовжують забезпечувати високий рівень захисту від важких захворювань та госпіталізації через "Омікрон", ми визнаємо необхідність бути готовими до того, що цей захист згодом ослабне, - заявила старший віце-президент і керівник відділу досліджень та розробок вакцин у Pfizer Катрін Янсен.

За словами генерального директора та співзасновника BioNTech Угура Шахіна, нові дані доводять, що імунітет від COVID при "Омікроні" слабшає швидше, ніж було з попередніми штамами.

- Це дослідження є частиною нашого науково-обґрунтованого підходу до розробки вакцини, яка забезпечує такий самий рівень захисту від "Омікрону", як від більш ранніх варіантів, але з більшою тривалістю захисту, - додав він.

Загалом у випробуваннях візьмуть участь 1420 осіб.

Зазначимо, за минулу добу коронавірус підтвердився ще у 15 444 українців. Жертвами хвороби стали 86 хворих. Серед нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 – 2 298 дітей та 264 медпрацівники. Госпіталізовано 2 774 особи, а вилікувалися від вірусу 2 030 українців.