29 вересня
Завантажити ще

В Україні вдвічі збільшилася "червона зона" карантину

В Україні вдвічі збільшилася
Фото: gpsu.gov.ua

Рівненська область переходить у "червону" зону адаптивного карантину. Відповідний рівень епідемічної небезпеки діятиме з 27 січня. Про це 25 січня повідомляє міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов у своєму телеграм-каналі.

"Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 27 січня 2022 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території Рівненської області", - зазначив він.

У "червоній" зоні адаптивного карантину забороняється:

  • робота громадського харчування окрім адресної доставки та замовлень навинос,
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів,
  • робота навчальних закладів окрім дитячих садків та початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів окрім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

У "червоній" зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

Навчальні заклади можуть працювати, якщо 100% працівників мають "зелений" COVID-сертифікат.

Обмеження "червоного" рівня не будуть застосовуватися за наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів "зеленого" COVID-сертифікату.

Після осінньої хвилі коронавірусу останні області вийшли із червоної зони 30 грудня, і вся Україна зустрічала Новий рік-2022 "жовтою". 25 січня 2022 року до "червоної зони" перевели Івано-Франківську область.

20 січня МОЗ офіційно визнало, що до України прийшла нова хвиля коронавірусу. Спалах захворюваності відзначається у західних регіонах країни. За прогнозами МОЗ та РНБО, у лютому захворюваність може зрости до 60 тисяч випадків на добу.

Раніше повідомлялося, що у Києві роботодавцям порадили перевести працівників на "дистанційку" через прогноз зростання захворюваності на коронавірус штаму "Омікрон".