28 вересня
Завантажити ще

У лютому близько мільйона українців можуть перехворіти на "Омікроном", 60 тисяч щодоби

У лютому близько мільйона українців можуть перехворіти на
Фото: REUTERS.

Добовий приріст числа хворих на штам коронавірусу " Омікрон " значно перевищить максимуми дельта-хвилі. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю виданню LIGA, яке було опубліковано у п'ятницю, 21 січня.

- За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 тисяч людей може захворювати щодня, сумарно близько 1 млн українців за лютий може захворіти. Я назвав би це досить оптимістичними прогнозами, - сказав Кузін.

За словами Кузіна, омікрон-хвиля наростатиме дуже стрімко, але й спадатиме досить швидко - про це говорить досвід країн, де новий штам вже викликав сплеск захворюваності.

- Пікові показники захворюваності, за прогнозами РНБО, десь 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спад, наскільки швидко саме ця хвиля запускатиметься і в яких регіонах – поки що рано говорити. За американськими прогнозами, які роблять для України, очікуються також приблизно на середину лютого пікові показники захворюваності з досить швидким спадом до першого квітня. По суті це хвиля на півтора місяці максимум, - сказав він.

При цьому головний санітарний лікар попередив, що "Омікрон" призведе до пікових навантажень не лише на медсистему, а й на роботу об'єктів критичної інфраструктури.

20 січня МОЗ офіційно визнало, що в Україну прийшла нова хвиля коронавірусу. Спалах захворюваності відзначається у західних регіонах країни. Станом на ранок 21 січня за добу зафіксовано понад 20 тисяч нових випадків, на день раніше - понад 18 тисяч. Максимум дельта-хвилі та епідемії коронавірусу в Україні становив 27 377 інфікувань на добу. Цей показник встановлено 3 листопада 2021 року.