Завантажити ще

МОЗ офіційно заявило про початок п'ятої хвилі коронавірусу в Україні

МОЗ офіційно заявило про початок п'ятої хвилі коронавірусу в Україні
Фото: REUTERS

В Україні почалася п'ята хвиля коронавірусу. Найбільш складна ситуація зараз у західній частині країни, заявив глава МОЗ Віктор Ляшко під час брифінгу. Міністр нагадав, що за сьогодні вже зафіксували 18 479 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

- Це свідчить, що в Україні почався спалах. Епіцентр спалаху – західна Україна. Найскладніша епідситуація – в Івано-Франківській області, – наголосив Ляшко.

Івано-Франківська область – перший кандидат на перехід у червону зону, оскільки перевищує вже три індикаторні показники. Негативна динаміка також спостерігається у Чернівецькій, Львівській та Тернопільській областях.

У НАН повідомили про початок нового спалаху захворювання ще 12 січня. За даними вчених, про це свідчить зростання позитивних тестів на коронавірус. Це - п'ята хвиля COVID-19 в Україні. Попередня "накрила" країну в жовтні. В результаті всі регіони опинилися в червоній зоні карантину і перебували там понад місяць. Останніми областями, які вийшли з неї, стали Запорізька та Волинська. Вони "пожовтіли" 30 грудня.