Завантажити ще

У ВООЗ розкритикували ідею запровадження бустерної дози дітям: доказів ефективності немає

У ВООЗ розкритикували ідею запровадження бустерної дози дітям: доказів ефективності немає
Фото: pixabay.com

На сьогоднішній день немає доказів, що здорові діти та підлітки потребують бустерних доз вакцини від коронавірусу. Таку думку висловила головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я Сум'я Свамінатан, слова якої цитує Reuters.

Експерт ВООЗ підтвердила, що згодом спостерігається деяке послаблення вакцинного імунітету проти варіанта коронавірусу "Омікрон", який швидко розповсюджується. Однак ще потрібно провести додаткові дослідження, щоб з'ясувати, кому потрібні бустерні дози.

- Нині немає жодних доказів того, що здоровим дітям чи здоровим підліткам потрібні бустери. Жодних доказів. Експерти ВООЗ зберуться пізніше цього тижня, щоб розглянути конкретне питання про те, як країни мають розглядати питання щодо надання бустерів своєму населенню. Мета полягає в тому, щоб захистити найбільш вразливих, захистити тих, хто наражається на найбільший ризик важких захворювань і смерті. Це наші люди похилого віку, люди з ослабленим імунітетом і супутніми захворюваннями, а також медичні працівники", - зазначила вона.

З 6 січня і в Україні дозволили всім охочим отримати третє щеплення від ковіда. На сьогодні третє щеплення вже отримали майже 132 тисячі українців.

Новини по темі: вакцина вакцинація ВОЗ