Завантажити ще

США передали Україні мільйон доз вакцини Pfizer

США передали Україні мільйон доз вакцини Pfizer
Фото: REUTERS/Dado Ruvic

Доставка вакцини від коронавірусу здійснювалася у рамках співпраці з міжнародним фондом ЮНІСЕФ. Про це повідомили у Твіттері посольства США.

"Уряд США передав Україні ще майже мільйон доз вакцини Pfizer проти COVID-19. Це постачання ЮНІСЕФ через глобальний фонд COVAX є частиною глобальної допомоги у забезпеченні українців важливим захистом від хвороби, особливо під час поширення штаму "Омікрон", - наголосили у відомстві.

Загалом за програмою COVAX у всьому світі було передано близько 987 мільйонів доз вакцини для 144 країн. З них близько 681 млн доз відправили до 90 країн, що розвиваються. У той же час близько 30 країн, включаючи Конго та Нігерію, використали менше половини переданих їм доз.

Також у грудні 2021 року стало відомо, що низка бідних країн відмовилася від більш ніж 100 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу, що передаються їм у рамках програми COVAX. Основна причина відмови – короткий термін зберігання вакцин.

Спочатку виробник Pfizer вимагав, щоб вакцину зберігали у спеціальному температурному режимі від мінус 60 до мінус 80 градусів за Цельсієм. Пізніше компанія дозволила зберігати нерозведений препарат за температури від +2°C до +8°C протягом місяця.

Україна одержала майже мільйон доз вакцини Пфайзер. Фото: twitter.com/USEmbassyKyiv

Україна одержала майже мільйон доз вакцини Пфайзер. Фото: twitter.com/USEmbassyKyiv