Завантажити ще

Лікар Комаровський відповів, у яку руку правильно колоти щеплення

Лікар Комаровський відповів, у яку руку правильно колоти щеплення
Фото: REUTERS

Найчастіше медики під час вакцинації вводять щеплення у ліву руку. Це пов'язано з тим, що укол робиться не в робочу руку, розповів український педіатр Євген Комаровський, слова якого цитує УНІАН.

- Якщо ви шульга - вам уколуть у праву. Просто, як правило, після ін'єкції рука може боліти, тому зазвичай пропонують вколоти в ліву, щоб вам праву, робочу залишити живою та здоровою, все дуже просто. Не в робочу руку вам колють, – пояснив лікар.

Він додав, що теоретично можна «й у стегно вколоти». Проте пояснив, що це незручно – «усім знімати штани та колоти туди, коли масово колють». Комаровський також додав, що є давнє рішення про те, щоб не колоти вакцини до сідниць через наявність там великої кількості жиру.

- Ви можете ненароком потрапити в жирову тканину. Це сповільнить ефект вакцини, може зробити її практично неефективною. У сідниці можна потрапити в сідничний нерв, буває його аномальне розташування, - пояснив медик.

Вакцинація в Україні проводиться з 24 лютого 2021 року. За цей час один укол із препаратом від COVID-19 отримали15 022 922 особи. Дві дози отримали 14306743 осіб. Додаткову дозу отримали 10 073 українців, бустерну – 113 560. Загалом проведено 29 453 298 щеплень.