22 вересня
Завантажити ще

В ООН рекомендували миру почати готуватися до нової пандемії

В ООН рекомендували миру почати готуватися до нової пандемії
Фото: МОХАМЕД АЗАКІР/REUTERS

Людству необхідно готуватися до наступної пандемії, щоб мати можливість швидко виявити та відреагувати на неї. Про це генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив на Всесвітньому економічному форумі, повідомляється на сайті ООН.

- Ми повинні готуватися до наступної пандемії, інвестуючи в моніторинг, раннє виявлення та плани швидкого реагування в кожній країні, а також зміцнюючи авторитет Всесвітньої організації охорони здоров'я, - підкреслив він.

Гутерреш закликав "справедливо та неупереджено" боротися з нинішньою пандемією в рівних умовах. А також нагадав, що восени ВООЗ оприлюднила стратегію, націлену на вакцинацію 40% населення всіх країн світу до кінця 2021 року та 70% – до середини 2022 року.

- Ми далекі від цієї мети, - резюмував Гутерреш.

На його думку, фармацевтичні компанії повинні проявити солідарність і поділитися з країнами, що розвиваються, ліцензіями та технологіями. У цьому випадку вдасться впоратися із пандемією.

В Україні останніми днями спостерігається зростання захворюваності. За даними вчених НАН, п'ята хвиля коронавірусу вже почалася. Водночас у МОЗ вважають, що сплеск захворюваності буде досить затяжним і триватиме до середини лютого.

В Індії фіксується рекордна за вісім місяців захворюваність на COVID-19. За день у країні підтвердили понад 271 тисячу нових випадків коронавірусу, померло понад 300 хворих. У Британії ж епідемія коронавірусу пішла на спад.