Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

AstraZeneca заявила про ефективність третьої дози своєї вакцини проти Омікрону

AstraZeneca заявила про ефективність третьої дози своєї вакцини проти Омікрону
Фото: pixabay.com

Фармацевтична компанія AstraZeneca заявила, що попередні дані випробувань показали - третя доза її препарату активно протистоїть усім штамам коронавірусу, зокрема Омікрону. Йдеться про вакцину Vaxzevria - під час досліджень вона викликала збільшення кількості антитіл проти всіх варіантів ковіда при введенні бустерної дози. Про це пише Reuters.

- Збільшення кількості антитіл спостерігалося у людей, які раніше були вакциновані Vaxzevria або мРНК-препаратом (Pfizer або Moderna). Ці дані нададуть регуляторам усього світу, з огляду на гостру потребу в ревакцинаціях, - повідомили у компанії.

В грудні опублікували результати дослідження бустерних доз у Великій Британії. Тоді вчені заявили, що третє щеплення препаратом Vaxzevria збільшує рівень антитіл, проте ефективність бустерів вакцинами Pfizer та Moderna вища. Однак це дослідження проводилося ще до поширення штаму Омікрон.

З 6 січня і в Україні дозволили всім охочим отримати третє щеплення від ковіда. На сьогодні третє щеплення вже отримали понад 56 тисяч українців.