27 травня
Завантажити ще

В Україні медиків без вакцинації почнуть усувати з 31 січня

В Україні медиків без вакцинації почнуть усувати з 31 січня
Фото: REUTERS

Медиків, які не щепилися бодай однією дозою вакцини від коронавірусу, почнуть усувати від роботи з 31 січня. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України. Також в останній день січня мають почати усувати невакцинованих комунальників та місцевих чиновників.

- Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов'язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби, додаються працівники: органів місцевого самоврядування; закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності; комунальних підприємств, установ та організацій, – йдеться на сайті МОЗ України.

Мається на увазі наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2664 від 30 листопада 2021 року. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав, що в Україні є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов'язковою через загрозу поширення штаму “Омікрон”.

- Кількість випадків COVID-19, спричинених новим штамом, зростає, що може створити суттєве навантаження на медичну систему, - сказав він.

Ляшко зазначив, що при зараженні “Омікроном” ризик госпіталізації нижчий на 65% після двох доз вакцини та на 81% – після трьох.

В Україні 8 листопада 2021 року почали усувати працівників, які підлягають обов'язковій вакцинації від коронавірусу. У першу хвилю потрапили працівники освітніх закладів; центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, а також місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів. На початок 2022 року відомо про кілька випадків, коли освітяни виграли суди першої інстанції та відновилися на роботі.

Згідно з наказом МОЗ, від роботи усувають без збереження заробітної плати до отримання щонайменше однієї дози вакцини проти COVID-19. Ця вимога не стосується працівників, які нададуть медичний висновок щодо протипоказання до вакцинації.