Завантажити ще

Україні обіцяють нову хвилю захворюваності на коронавіруси в січні, але локдаун не введуть

Україні обіцяють нову хвилю захворюваності на коронавіруси в січні, але локдаун не введуть
Фото: moz.gov.ua\UNICEF\Євген Малолєтка

В Україні вже до кінця січня-2022 очікується новий сплеск COVID-захворюваності, і він буде тривалим. Про це головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів 11 січня в інтерв'ю ВВС-Україні.

– За нашими прогнозами, черговий сплеск буде починаючи з кінця січня. У цей час буде більше "Омікрону". Пік припаде на лютий із поступовим спаданням аж до квітня, - розповів головний санлікар.

При цьому в МОЗ не очікують, що 2022 рік буде гіршим, ніж 2021 рік за кількістю нових випадків або кількістю смертей.

Кузін зауважив, що вже зараз на Сумщині збільшується кількість нових випадків, а на Херсонщині зростає частка госпіталізованих.

- Однак, це зростання не значне. Ми ще не бачимо погіршення епідситуації. Швидше спрацьовує післясвятковий період, коли люди відкладали похід до лікаря, вважає представник МОЗ України.

Тим не менш, у Міністерстві охорони здоров'я не планують посилювати карантин через новий штам коронавірусу "Омікрон". Про це Ігор Кузін у коментарі РБК-Україна.

– Зараз ми використовуємо модель адаптивного карантину із щоденною оцінкою епідемічної ситуації на рівні кожної області. Найближчим часом не плануємо посилювати карантинні обмеження з огляду на поточну епідситуацію та прогнози поширення коронавірусної хвороби, зокрема нового штаму "Омікрон", - розповів він.