29 травня
Завантажити ще

Pfizer обіцяє встигнути раніше Moderna: коли з'являться вакцини від штаму Омікрон

Pfizer обіцяє встигнути раніше Moderna: коли з'являться вакцини від штаму Омікрон
Фото: REUTERS.

Генеральний директор компанії Pfizer Альберт Бурла заявив, що вакцина від штаму коронавірусу Омікрон буде готова у березні. Про це він сказав 10 січня в інтерв'ю CNBC.

За його словами, мета полягає в тому, щоб створити вакцину, яка набагато краще запобігає зараженню "Омікроном".

– Ця вакцина буде готова у березні. Ми починаємо виробництво деякої її кількості на свій ризик, – сказав керівник Pfizer.

Бурла додав, що вакцина також буде спрямована на придушення інших відомих штамів.

За його словами, досі не зрозуміло, чи потрібна спеціальна вакцина для боротьби з "Омікроном" і як вона використовуватиметься, але Pfizer матиме готові дози, оскільки деякі країни хочуть, щоб вона була готова якнайшвидше. Бурла також сказав, що неясно, чи потрібна в цілому четверта доза. Він додав, що Pfizer проведе експерименти, щоб визначити це.

- Ми сподіваємося, що створимо щось, що забезпечить кращий захист, особливо від зараження, тому що захист від госпіталізацій та важких захворювань є вже зараз, з поточними вакцинами, - резюмував глава Pfizer.

У свою чергу, американська фармацевтична компанія Moderna лише цієї осені випустить спеціальну бустерну вакцину. Вона буде націлена проти штаму коронавірусу "Омікрон". Про це повідомляє той же CNBC.

- Ми обговорюємо зі світовими лідерами у сфері охорони здоров'я, що, на нашу думку, є найкращою стратегією для потенційного бустера восени 2022 року. Ми вважаємо, що він має протидіяти Омікрону, - заявив генеральний директор Moderna Стефан Бансел.

За його словами, цей бустер незабаром розпочне клінічні випробування.

Moderna підписала попередні угоди про купівлю з авансовими платежами на суму 18,5 мільярда доларів з Великобританією, Південною Кореєю та Швейцарією, які нещодавно замовили уколи цієї осені. Бансел сказав, що цього року компанія зможе поставити від 2 до 3 мільярдів бустерних доз.

- Щодня точаться дискусії. Ми хочемо бути готовими до осені 2022 року із найкращим продуктом, - підсумував він.

Дані досліджень Агентства з безпеки охорони здоров'я у Великій Британії показали, що бустери до 75% ефективні для захисту від симптоматичної інфекції, викликаної Омікроном. Згідно з дослідженням, оригінальні дводозові вакцини від Moderna і Pfizer, з іншого боку, лише на 10% ефективні для запобігання симптоматичній інфекції через 20 тижнів після другої дози. Тим не менш, початкові дві дози, як і раніше, забезпечують хороший захист від тяжких захворювань.