Завантажити ще

У ВООЗ називали «Омікрон» «цунамі випадків» та заявили, що штам не відноситься до легких

У ВООЗ називали «Омікрон» «цунамі випадків» та заявили, що штам не відноситься до легких
Фото: REUTERS

Штам коронавірусу «Омікрон», що активно поширюється світом, зовсім не відноситься до категорії легких, хоча і виглядає не таким серйозним, як «Дельта». Таку думку на брифінгу висловив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адхан Гебрейєсус, слова якого цитує «Кореспондент».

- Хоча «Омікрон» дійсно виглядає менш серйозним у порівнянні з «Дельтою», особливо для вакцинованих, це не означає, що його слід відносити до категорії «легких». Як і в попередніх варіантах, «Омікрон» призводить до госпіталізації  і вбиває людей. Фактично цунамі випадків настільки величезне та швидко поширюване, що воно підриває системи охорони здоров'я по всьому світові, - заявив Гебрейєсус.

За словами гендиректора ВООЗ, через новий штам лікарні переповнені й недоукомплектовані, що тягне за собою смерті серед пацієнтів не лише від COVID-19, але й від інших хвороб та травм, через які пацієнти не можуть вчасно отримати допомогу.

Гебрейєсус вкотре закликав людей вакцинуватися і дотримуватися соціальних заходів, а також наполягає на рівному розподілі вакцин у світі.

Раніше медики назвали небезпечні ознаки «Омікрону», за яких слід якнайшвидше звернутися до лікарні. Один з них проявляється на шкірі, губах та нігтях – вони бліднуть, сіріють або стають синіми залежно від відтінку шкіри. CDC попередили, що це може вказувати на низький рівень кисню в крові.