19 травня
Завантажити ще

Король і королева Швеції захворіли на коронавірус після трьох щеплень

Король і королева Швеції захворіли на коронавірус після трьох щеплень
Фото: (flickr.com/meaindia

Три щеплення проти COVID-19 не уберегли від вірусу шведську королівську родину. Король Швеції Карл XVI Густав та королева Сільвія заразилися коронавірусом. Вони отримали позитивні результати тесту COVID-19. Про це 4 січня повідомляє Reuters.

– Король та королева, які повністю вакциновані трьома дозами, мають легкі симптоми та почуваються добре, враховуючи обставини, – йдеться у заяві королівського палацу.

Відомо, що 75-річний король та 78-річна королева знаходяться на самоізоляції і що ведеться робота з відстеження тих, з ким вони контактували. Подружжя отримало позитивні тести ввечері 3 січня і наступні сім днів, як того вимагають правила, залишатимуться в самоізоляції, а їх контактних осіб після складання списку протестують.

Спікер королівської сім'ї розповів, що монархи із родичами зустрічалася для святкування Різдва, але король і королева навряд чи заразилися від дітей чи онуків, бо ті симптоми не мали.

У березні 2021 року перехворіли принцеса Вікторія та принц Даніель, у листопаді 2020 – принц Карл Філіп та принцеса Софія. В усіх захворювання пройшло без ускладнень.

Як і низка країн Західної Європи, Швеція останнім часом реєструє стрімке зростання кількості заражень коронавірусом.

Карл Густав, роль якого в основному церемоніальна, став главою шведської держави у віці 27 років після смерті короля Густава VI Адольфа у 1973 році і є довгоправним монархом країни.

Раніше повідомлялося, що на коронавірус після трьох щеплень захворіли також зірка Х'ю Джекман і комедійна голлівудська актриса Вупі Голдберг.