Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні офіційно дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей 60+

В Україні офіційно дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей 60+
Фото: REUTERS

Україна вводить бустерну дозу для людей 60+. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав відповідний наказ за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей старше 60 років незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу не менш як через шість місяців після другої", - написав Ляшко.

Отримати бустерну дозу люди у віці 60+ можуть через 6 місяців від дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців. Перевагу будуть надавати м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, то бустерну дозу рекомендується вводити вакциною Comirnaty/Pfizer. За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами, додав міністр.

– 5 січня на засіданні НТГЕІ розглядатимемо питання впровадження бустерної дози для всіх інших категорій, – анонсував Ляшко.

За рекомендацією експертів НТГЕІ, МОЗ України також змінило схеми використання вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19. Відповідно до них, вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer). Після Moderna або Pfizer можна використовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами становить 28 днів.

Що стосується вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

Новини по темі: вакцинація Коронавірус