2 жовтня
Завантажити ще

В Україні виявили ще п'ять випадків зараження "Омікроном": географія розширилася

В Україні виявили ще п'ять випадків зараження
Фото: REUTERS.

Одразу п'ять нових випадків зараження штамом COVID-19 "Омікрон" виявили в Україні. Загалом у країні тепер зафіксовано 6 випадків інфікування цим різновидом коронавірусу. Про це 29 грудня на своїй сторінці у Фейсбуці розповів головний санлікар України Ігор Кузін.

Ці п'ять нових випадків зафіксували в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського.

- Новий штам виявили у двох мешканців Києва та двох мешканців Київської області. Також по одному випадку підтвердили у зразках із Дніпра та Львова, - розповів Кузін.

За його словами, троє людей з підтвердженими випадками повернулися з-за кордону (перебували в Німеччині, Польщі та Об'єднаних Арабських Еміратах відповідно). Серед хворих дві жінки та четверо чоловіків.

- Наразі йде епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб, - додав Кузін.

Перший пацієнт, який захворів 18 грудня, переніс хворобу легко і вже отримав негативний результат тестування.

Штам коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Вірус швидко поширився в густонаселеній провінції ПАР Гаутенг. Наразі випадки захворювання, викликаного цим штамом, виявлені у більш ніж 90 державах.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала штам "Омікрон" таким, що "викликає занепокоєння". У ВООЗ зазначили, що цей варіант має велику кількість мутацій, які можуть спричинити велику заразність вірусу. Однак при цьому дослідники, спираючись на поки що попередні дані, відзначають, що при більшій заразності "Омікрон" менш смертоносний.