Завантажити ще

Ватикан зобов'язав усіх співробітників зробити щеплення від коронавірусу

Ватикан зобов'язав усіх співробітників зробити щеплення від коронавірусу
Фото: REUTERS

Нововведення були прийняті держсекретарем Ватикану кардиналом П'єтро Пароліном задля запобігання новому стрибку захворюваності на COVID-19. Тепер усі службовці держави зобов'язані пройти вакцинацію від коронавірусу або надати докази того, що вони вже на нього перехворіли, пише "Інтерфакс-Україна".

Ті співробітники Ватикану, які не доведуть, що вакцинувалися чи одужали, не зможуть виходити на роботу. Їм збережеться уся соціальна допомога, проте зарплату вони не отримуватимуть. Щодо тих працівників, які не зможуть пройти вакцинацію з медичних причин, їхні випадки для видачі відводу розглядатимуться держсекретаріатом спільно зі службою охорони здоров'я.

Також з 31 січня співробітники ватиканських відомств, які безпосередньо контактують з відвідувачами, зможуть працювати лише за наявності довідки про проходження вторинного циклу вакцинації.

Ті самі вимоги стосуються й відвідувачів установ. Також тепер на території Граду Ватикан є обов'язковим носіння захисної маски, у тому числі на вулиці.

Раніше у Ватикані вимагали, щоб неприщеплені співробітники пред'являли негативний тест на COVID-19 кожні 48 годин. Тепер цей пункт вилучено з нових правил.

В Україні також продовжується вакцинація від коронавірусу. Станом на 24 грудня повну вакцинацію пройшли понад 42% дорослого населення, або 13 296 090 осіб.