Завантажити ще

Ізраїль першим у світі почне колоти четверту дозу вакцини

Ізраїль першим у світі почне колоти четверту дозу вакцини
Фото: pixabay.com

Ізраїль стане першою країною у світі, яка почне колоти своїм громадянам четверту, бустерну, дозу вакцини від ковіду. Прем'єр-міністр країни Нафталі Беннет заявив, що спочатку її запропонують людям старше 60 років, а також медпрацівникам та людям із хронічними захворюваннями. Про це повідомляє The Guardian.

Щеплення можна буде зробити через чотири місяці після отримання третьої дози вакцини. Крім того, проміжок між отриманням другої та третьої доз вакцини скорочено з п'яти до трьох місяців.

- Громадяни Ізраїлю першими у світі отримали третю дозу вакцини від COVID-19, і ми будемо першопрохідниками також із четвертою дозою вакцини. Такий захід допоможе впоратися із хвилею "Омікрону", що захопила світ». У міністерстві охорони здоров'я вже готуються до кампанії з вакцинації четвертою дозою, заявив Беннет, закликавши людей від 60 років вакцинуватися.

Рішення про введення четвертої дози найвразливішим людям ухвалили після першої смерті від "Омікрону" в країні. У вівторок, 21 грудня, летальний випадок підтвердили у лікарні у місті Беєр-Шева. Медпрацівники клініки розповіли про швидкий розвиток хвороби, що виник на тлі хронічних захворювань.

Щоб убезпечити мешканців Ізраїлю від "Омікрону", влада також поширила заборону на в'їзд із таких країн, як США, Німеччина, Італія, Туреччина та Канада.

Наприкінці липня країна почала пропонувати бустерні уколи особам віком від 60 років. Від кінця серпня бустери стали доступні всім особам старше 16 років через п'ять місяців після отримання другої дози вакцини.