Завантажити ще

У ВООЗ закликають не відзначати Новий рік та Різдво через "Омікрон": Краще скасувати свята, аніж "скасувати" життя

У ВООЗ закликають не відзначати Новий рік та Різдво через
Фото: flickr.com\unisgeneva

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала утриматися від святкових заходів, щоб захистити здоров'я людей на тлі поширення штаму коронавірусу "Омікрон". Про це 21 грудня повідомляє ВВС.

Глава ВООЗ Тедрос Гебрейєсус зауважив, що «скасування заходу краще, аніж "скасування" життя». Він додав, що доводиться приймати «важкі рішення».

- Усі ми втомилися від цієї пандемії. Всі ми хочемо провести час із сім'єю та друзями. Усім хочеться повернутися до норми. Найшвидший шлях для всіх нас – політичних лідерів та пересічних громадян – приймати важкі рішення, які допоможуть захистити нас самих та інших. У деяких випадках це буде означати, що ви відмовитеся від будь-яких планів або перенесете їх. Краще скасувати щось наразі і відсвяткувати згодом, ніж відсвяткувати і пізніше засмучуватися, - вважає голова ВООЗ.

У той же час, на переконання голови Всесвітньої організації охорони здоров'я, пандемію можна подолати вже у 2022 році за умови, що 70% населення кожної країни буде вакицировано до середини року.

Заклики голови ВООЗ пролунали тоді, коли стало відомо, що штам "Омікрон" став домінуючим у поширенні коронавірусу в США. За словами Гебрейєсуса, є ознаки того, що "Омікрон!" поширюється набагато швидше, ніж штам "Дельта".

Штам коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Вірус швидко поширився у густонаселеній провінції ПАР Гаутенг. Станом на 20 грудня його виявили у 95 країнах.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала штам Омікрон таким, що «що викликає побоювання». У ВООЗ зазначили, що цей варіант має велику кількість мутацій, які можуть спричинити велику заразність вірусу.