Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Молдові 7 тисяч людей вакцинували простроченим препаратом від коронавірусу

У Молдові 7 тисяч людей вакцинували простроченим препаратом від коронавірусу

Під час перевірки Рахункова палата Молдови виявила низку серйозних порушень в управлінні процесом вакцинації у країні. Зокрема, сім тисяч громадян отримали щеплення від коронавірусу вакцинами, термін придатності яких уже минув. Про це пише " Ziarul de Gardă ".

- Наші аудитори зафіксували близько 7000 випадків вакцинації препаратом із терміном придатності. 6 804 особи отримали вакцину з терміном придатності, який минув, - заявив голова Рахункової Палати Молдови Маріан Лупу.

Як зазначено в повідомленні, аудитори також встановили, що «первинні документи щодо розподілу доз по медичних установах не містять повної інформації про партію, серію вакцин та терміни їх придатності».

- Погане управління та відсутність ключових засобів контролю у процесі імунізації призвели до припущення помилок, які можуть вплинути на здоров'я громадян, - зазначила голова Генерального управління аудиту Ірина Рогачова.

За її словами, аудиторська група провела оцінку понад 277 тисяч даних про вакцинацію, які були введені в періоди, відмінні від реальних. За даними аудиторів, неефективне планування доз вакцини не корелювало з фактичними поетапними потребами та призвело до формування запасів вакцини, включаючи прострочені, та подальше знищення доз через невикористання. Фахівці стверджують, що внаслідок закінчення терміну було втрачено понад 11 тисяч доз вакцини на суму 1,6 мільйона леїв.