31 березня
Завантажити ще

Фонд соцстрахування: усунути невакцинованого працівника, який перебуває на лікарняному, не можна

Фонд соцстрахування: усунути невакцинованого працівника, який перебуває на лікарняному, не можна
Фото: REUTERS/Рассел Чейн

Усунути працівника, не вакцинованого від коронавірусу і що знаходиться на лікарняному, не можна. Про це у понеділок, 6 грудня, повідомили у Фонді соціального страхування.

"Якщо застрахована особа захворіє до дня початку усунення, перший день такого усунення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності. У такому разі Фонд соціального страхування України сплатить лікарняний на загальних підставах", - йдеться на сайті фонду.

Якщо працівника усунули незважаючи на лікарняний, у розпорядженні роботодавця потрібно змінити дату початку усунення. Після цього працівникові нарахують матеріальне забезпечення.

Лікарняні працівникам після усунення на підставі відсутності вакцинації не оплачуються на відміну від допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

У Фонді соцстрахування нагадали, що з 9 грудня відстороненню від роботи підлягають невакциновані соціальні працівники та працівники стратегічних підприємств.

З 8 листопада усунути від роботи мали невакцинованих співробітників органів влади та освітян.

22 листопада Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова попросила уряд надати альтернативу працівникам, яких усунули через вакцинацію. Наприклад, дозволити  працювати дистанційно.