Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

У Бразилії медсестра помилково ввела немовлятам COVID-вакцину. Дітей терміново госпіталізували

У Бразилії медсестра помилково ввела немовлятам COVID-вакцину. Дітей терміново госпіталізували
Фото: REUTERS

Інцидент стався у бразильському штаті Сан-Паулу у медпункті UBS Nova Sorocaba. Батьки принесли дітей для введення п'ятикомпонентної вакцини проти дифтерії, кашлюку, правця, гепатиту С та гемофільної інфекції типу b. Проте медсестра помилково ввела двомісячній дівчинці та чотиримісячному хлопчику препарат від коронавірусу Pfizer. Про це із посиланням на заяву муніципалітету Сорокаба повідомив CNN Brazil.

Перші негативні реакції з'явилися у дітей через кілька годин. Дітей госпіталізували. Наразі вони перебувають під наглядом медиків у місцевій лікарні Гпачі. Медсестра, що переплутала препарати, відсторонена від виконання своїх обов'язків до завершення розслідування.

За словами мами однієї з постраждалих - двомісячної Ліз Вікторії - у малюка того ж дня піднялася висока температура і почалося блювання. Наступного ранку жінка звернулася до відділення невідкладної допомоги в іншому медичному центрі, де їй сказали, що це природна реакція на вакцину. Проте пізніше викликали на зустріч із лікарем, медсестрами та персоналом UBS Nova Sorocaba, де розповіли про помилку.

Ліз Вікторія перебуває під наглядом лікарів вже сім днів, її стан оцінюється як задовільний. Кожні 48 годин дівчинці роблять УЗД голови та електрокардіограму.

- Я знаю, що всі роблять помилки, але така помилка неприпустима. Я не хочу завдати шкоди медсестрі, але хочу, щоб це послужило попередженням для інших медичних працівників та інших матерів, - заявила мати маленької пацієнтки.

Другим постраждалим виявився чотиримісячний Мігель. Після вакцинації у нього набрякли обидві ноги. Дитина не могла рухатися і плакала. У хлопчика також піднялася висока температура, він "відмовився від молока, почалося блювання".

Наступного дня з жінкою зв'язався міністр охорони здоров'я країни Вініц Родрігес, після чого Мігеля госпіталізували. Після прибуття в лікарню у хлопчика було утруднене дихання. Зараз дитина перебуває під наглядом медиків і почувається добре.

В Україні вакцинації від коронавірусу підлягають дорослі та, за бажанням – діти віком від 12 років. На даний момент повний курс щеплень пройшли 11690062 осіб.