20 сiчня
Завантажити ще

Штам "Омікрон" може досягти України до кінця січня

Штам
Фото: instagram.com/gudpsskiev

Штам коронавірусу "Омікрон", який імовірно виник у ПАР, може досягти України до кінця січня. Такий прогноз зробив голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан, повідомляє " Сегодня ".

- Якщо враховувати місце його першого виявлення, то в Україні та Києві він з'явиться не раніше кінця січня або на початку лютого… Швидше за все, наші туристи привезуть його з Європи, але вже після зимових канікул. Тому до "Омікрона" потрібно готуватися до кінця січня або початку лютого, - припустив Рубан.

Вранці у четвер голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я Михайло Радуцький сказав журналістам у кулуарах парламенту, що Україна від “Омікрону” “нікуди не подінеться”, оскільки штам уже є у Європі. Нардеп зазначив, за попередніми висновками, штам не спричиняє важких ускладнень, проте небезпечний через швидкість поширення та поразки людей молодого віку.

29 листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко запевнив на засіданні медичного комітету Верховної Ради, що українські лабораторії здатні виявляти штам "Омікрон".

Перші випадки зараження "Омікроном" заздалегідь сталися в ПАР. Після цього країни стали скасовувати пряме сполучення з країною та її сусідами. Україна з 3 грудня забороняє в'їзд іноземцям, які протягом останніх 14 днів перебували у ПАР, Ботсвані, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватині, Мозамбіку та Малаві понад сім днів. Ті, хто має посвідку на проживання в Україні, мають пройти обов'язкову двотижневу самоізоляцію. Те саме стосується громадян України.

Новини по темі: Коронавірус