Завантажити ще

На гірськолижні курорти України пустять лише вакцинованих. Їм видадуть спеціальну наліпку

На гірськолижні курорти України пустять лише вакцинованих. Їм видадуть спеціальну наліпку
Фото: кадр з bukovel.com/cams

Під час зимового відпочинку на українських курортах повнолітні відвідувачі та клієнти повинні мати документ, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, або негативний результат тестування чи одужання. МОЗ рекомендувало працівникам курортів проводити перевірку COVID-документів під час поселення у готель або при придбанні абонемента на гірськолижне катання. Про це під час онлайн-брифінгу заявив голова відомства Віктор Ляшко.

- Відвідувачам курорту рекомендується зробити унікальну позначку, наприклад, наліпку, яка б свідчила, що документи у людини вже перевірялися. Також позначка повинна мати відомості про те, хто саме її видав - який суб'єкт господарювання", – заявив Ляшко.

Він додав, що подібні наліпки потрібні для уникнення повторних перевірок документів, а також щоб надати людям можливість користуватися суміжними послугами (підвісних канатних доріг, вуличними ярмарками та ін.).

- Але COVID-документи у відпочивальника мають бути постійно. Їх слід пред'являти на вимогу представників закладів та під час вибіркових контрольних перевірок контролюючими органами", - уточнив Ляшко.

Він додав, що як і де перевіряти наявність необхідних документів, залишається на вибір бізнесу. Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається на його власників.  За невиконання вимоги МОЗ - штраф - від 34 до 170 тисяч гривень.