21 сiчня
Завантажити ще

У МОЗ назвали паперові COVID-документи, на яких з'являться QR-коди

У МОЗ назвали паперові COVID-документи, на яких з'являться QR-коди
Фото: REUTERS

QR-коди можуть з'явитись на трьох паперових COVID-документах. Їх назвали у прес-службі міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, повідомила 1 грудня " Українська правда. Життя ".

Це міжнародне свідоцтво про вакцинацію, довідку про протипоказання до вакцинації та карту профілактичних щеплень. Усі вони видаються сімейним лікарем.

Віктор Ляшко на своєму брифінгу 30 листопада повідомив, що Міністерство охорони здоров'я працює над впровадженням QR-кодів на всіх документах, які використовуються у карантинних обмеженнях.

Це стало необхідно через нові вимоги не тільки візуально перевіряти COVID-документи у відвідувачів, а й зчитувати QR-коди за допомогою програми "Дія", щоб перевірити справжність. На смартфоні має відображатися статус документа: чинний/недійсний. Нові вимоги запрацюють із 6 грудня. За ігнорування цих норм власникам закладів загрожуватиме штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Наразі документи з QR-кодом можна згенерувати лише у додатку або на порталі "Дія": це COVID-сертифікати, сертифікати про одужання, негативні ПЛР-тести.

Новини по темі: Карантин вакцинація