Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Від самозоляції до в'язниці: як у світі від «Омікрону» захищаються

Від самозоляції до в'язниці: як у світі від «Омікрону» захищаються
Фото: REUTERS/Віллі Курніаван

Поява нового штаму коронавірусу, який отримав назву «Омікрон», викликала у світі неоднорідну реакцію. Одні країни посилюють карантинні заходи, інші не бачать у цьому великої загрози.

Україна: двотижнева самоізоляція для «африканців»

Через «Омікрон» в Україні вводиться обов'язковий карантин для туристів, які прибули з країн, де його виявили. Як заявили в Міністерстві охорони здоров'я України, уряд запровадив обов'язкову двотижневу самоізоляцію для мандрівників, які прибули з країн Південної Африки. Карантин поширюється на всіх туристів, які в'їжджають до України та були в ПАР, Ботсвані, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватіні та Мозамбіку.

США: підстав для паніки немає

Влада США хоч і обмежила в'їзд із цих країн, поки не має наміру посилювати санітарні правила. Як оголосив президент Джо Байден, у Білому домі поки не бачать достатніх підстав для вжиття нових жорстких заходів.

«Я негайно обмежив поїздки із країн Південної Африки. І хоча ці обмеження на поїздки можуть сповільнити поширення «Омікрона», вони не можуть зупинити його. Але це дає нам час, щоб ми могли зробити більше, діяти швидше, щоб люди зрозуміли, що треба зробити щеплення. Цей варіант – привід для занепокоєння, але не для паніки», – заявив президент США.

Німеччина: бойкот для невакцинованих

Майбутній віцеканцлер Німеччини Роберт Хабек, щоб стримати останній спалах пандемії, закликав до спільного локдауну для невакцинованих. Він заявив, що тільки щеплених чи одужалих людей слід пускати до магазинів не першої необхідності та "громадських закладів" у всій країні, а не лише в районах з найбільшим поширенням коронавірусу.

"Нам доведеться зустріти зиму з наступними скоординованими заходами", – сказав Хабек. Він також заговорив про перспективу перенесення чи продовження різдвяних шкільних канікул.

Австрія: в'язниця за відмову вакцинуватися

В Австрії через нову хвилю коронавірусу та появу штаму "Омікрон" з понеділка ввели загальний локдаун. Канцлер Шалленберг сказав, що поки  на 20 днів. Влада пішла на цей крок через рекордну кількість випадків нових заражень та через один з найнижчих рівнів вакцинації у Західній Європі.

А з 1 лютого 2022 року щеплення стане обов'язковим. Уряд Австрії розглядає законопроект, який за відмову від вакцинації передбачає величезний штраф чи тюремний термін. У разі відмови штраф становитиме 3,6 тисячі, або 7,2 тисяч євро - для тих, хто проігнорує повідомлення влади двічі. Якщо людина не може або не хоче сплачувати штраф, вона на чотири місяці вирушить до в'язниці.

Швейцарія: референдум з ковід-сертифікатів

У неділю жителі Швейцарії на референдумі підтримали урядові заходи щодо боротьби з коронавірусом. Більше 60% виступили проти зняття деяких обмежень і проголосували «за» отримання сертифікату про вакцинацію проти Covid.

Референдум пройшов після того, як його організатори заявили, що сертифікат є непотрібним обмеженням свобод, дискримінаційним та фактично зобов'язує пройти вакцинацію. Тож ініціатори плебісциту програли його.

Сінгапур: тестує «Омікрон»

Сінгапур залишиться закритим для туристів, щоб оцінити небезпеку штаму коронавірусу «Омікрон», та активізує тестування мандрівників та медичних працівників. Міністр охорони здоров'я Онг Е Кунг заявив, що політика в'їзду без карантину для вакцинованих приїжджих поки що не буде поширена на інші країни, а поточні заходи соціального дистанціювання залишаться чинними.

Сінгапур віддаватиме перевагу використанню для мандрівників ПЛР-тестів на Covid-19, які виробляють Thermo Fisher (TMO.N), що, як стверджується, здатні виявити штам «Омікрон».

У разі підтвердження цього варіанту вірусу людей розміщуватимуть у державних лікарнях, а не відправлятимуть на домашню ізоляцію, яка досі використовується для легких випадків Covid-19.