Завантажити ще

У МОЗ порадили, як прищеплюватися різними вакцинами

У МОЗ порадили, як прищеплюватися різними вакцинами
Фото: torstensimon з pixabay.com.

У Міністерстві охорони здоров'я нагадали, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, у деяких випадках дозволено комбінувати різні вакцини проти COVID-19. У фейсбуці відомства зазначили, що найкраще використовувати одну і ту ж вакцину як для першого, так і для другого щеплення, проте трапляються особливі випадки.

- Якщо та ж вакцина недоступна або на першу дозу відбулася важка реакція, можна зробити щеплення за такою схемою: 1-а доза – AstraZeneca, 2-я – Moderna або Comirnaty через 28 днів; 1-а доза – Comirnaty чи Moderna, 2-я – Moderna чи Comirnaty через 28 днів, - порадили у пості.

У міністерстві уточнили, що всі вакцини AstraZeneca різних виробників (Covishield, AstraZeneca-SKBio, Vaxzevria) мають однаковий склад та технологію виробництва. З цієї причини вони взаємозамінні, запевняють у МОЗ.

- Наведені схеми комбінування різних вакцин добре досліджені та визнані безпечними та ефективними, - додали у МОЗ.

За словами заступника міністра економіки Ірини Новікової, тисячу гривень, які українцям пообіцяли нарахувати після повного курсу вакцинації, слід витратити протягом чотирьох місяців після надходження коштів. Гроші почнуть нараховувати із 19 грудня.