Завантажити ще

ВООЗ потрібно "від кількох днів до кількох тижнів", щоб зрозуміти ступінь тяжкості "омікрону"

ВООЗ потрібно
Фото: REUTERS/Дадо Рувік/Ілюстрація

У ВООЗ немає даних про те, що штам коронавірусу "омікрон" небезпечніший за "дельту". Це випливає із заяви Всесвітньої організації охорони здоров'я, опублікованої увечері 28 листопада.

- Поки не ясно, чи є "омікрон" трансмісивнішим - наприклад, легше передається від людини до людини - в порівнянні з іншими варіантами, включаючи варіант "дельта". У районах Південної Африки, порушених цим варіантом, зросла кількість людей з позитивним результатом тестування, але зараз проводяться епідеміологічні дослідження, щоб зрозуміти, чи це пов'язано зі штамом "омікрон" чи іншими факторами, - йдеться в ньому.

Також не ясно, чи призводить штам "омікрон" до більш важкого перебігу хвороби, ніж штам "дельта".

- За попередніми даними, у Південній Африці спостерігається зростання кількості госпіталізацій, але це може бути пов'язане із збільшенням загальної кількості інфікованих людей, а не із зараженням саме штамом "омікрон", - зазначили в організації.

Для того, щоб зрозуміти ступінь тяжкості варіанта "омікрон", потрібно від кількох днів до кількох тижнів.

ВООЗ працює з групою експертів, щоб визначити вплив нового штаму на ефективність існуючих вакцин та інших санітарних заходів.

У ВООЗ закликали продовжувати дотримуватися безпечної дистанції, правильно носити маски, провітрювати приміщення, мити руки, чхати та кашляти у зігнутий лікоть та вакцинуватися.

ВООЗ 26 листопада окреслила варіант B.1.1.529 літерою грецького алфавіту "Омікрон". Станом на 28 листопада щонайменше дві країни оголосили про закриття кордонів для іноземців через новий штам - Ізраїль та Марокко. Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет заявив, що заборона діятиме щонайменше два тижні. Інші країни вирішили запровадити обмеження або заборонити авіасполучення з Південною Африкою та країнами півдня Африки, де вперше виявили "Омікрон".

Новини по темі: Коронавірус ВОЗ