Завантажити ще

ЄС може заборонити сполучення з ПАР через штам B.1.1.529, Британія та Сінгапур це вже зробили.

ЄС може заборонити сполучення з ПАР через штам B.1.1.529, Британія та Сінгапур це вже зробили.
Фото: REUTERS/Сумая Хішам

ЄС має намір заборонити сполучення з кількома африканськими країнами через новий штам коронавірусу B.1.1.529. Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

"@EU_Commission запропонує у тісній координації з державами-членами активувати аварійне гальмо, щоб зупинити повітряне сполучення з південноафриканського регіону через варіант B.1.1.529, що викликає занепокоєння", - написала вона у Твіттері.

Мінімум дві країни зупинили сполучення з кількома африканськими країнами - це Великобританія та Сінгапур. Британія з 26 листопада скасувала рейси з Південної Африки, Намібії, Зімбабве, Ботсвани, Лесото та Есватіні. Громадяни Великобританії, які повертаються звідти, будуть зобов'язані пройти карантин. Британські вчені одними з перших повідомили про небезпеку штаму В.1.1.529.

Сінгапур обмежить в'їзд із 28 листопада з Ботсвани, Зімбабве, Лесото, Мозамбіку, Намібії, ПАР та Есватині. Громадяни цих країн навіть не зможуть зробити транзит у Сінгапурі. Виняток зроблять для громадян Сінгапуру та іноземців, які мають дозвіл на постійне проживання. Усім їм потрібно буде пройти десятиденний карантин після повернення.

Новий штамп виявили в Ботсвані, Південно-Африканській Республіці та Гонконгу - у чоловіка, який прибув з ПАР. За даними вчених, у B.1.1.529 – 32 мутації, що вдвічі більше, ніж у Дельта-штаму. Отже, він ще швидше поширюється і від нього менше захищають вакцини. Всесвітня організація охорони здоров'я скликала надзвичайну зустріч, щоб обговорити, як класифікувати B.1.1.529: як "викликаючий занепокоєння" або "викликаючий інтерес".