Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

На Черкащині у прикордонника виявили підроблений COVID-сертифікат

На Черкащині у прикордонника виявили підроблений COVID-сертифікат
Фото: dpsu.gov.ua

Підроблений документ виявили, коли військовослужбовець під час відрядження надав його до відділу охорони здоров'я навчального центру. Інцидент стався у Головному центрі підготовки особового складу ДПСУ імені генерал-майора Ігоря Момота ще у вересні, проте у прес-службі прикордонного відомства розповіли про нього лише нині.

"Військовослужбовець, перебуваючи у відрядженні, з метою допуску до навчання надав до відділу охорони здоров'я навчального центру міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику. Документ не відповідав встановленим вимогам, містив недостовірні та неправдиві відомості", – наголосили у прес-службі.

Наразі Черкаська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону закінчила досудове розслідування з кримінального провадження, розпочатого за статтею про підробку документів, печаток, штампів та бланків (ч. 4 ст. 358 КК України). Ступінь покарання прикордоннику обиратиме суд. Йому загрожує покарання у вигляді штрафу до 50 мінімумів доходів громадян, що не оподатковуються, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Раніше в Миколаєві правоохоронці затримали 15-річного хлопця, який надавав доступ до сайту, що повторює дизайн програми "Дія". У спеціальному редакторі за бажанням клієнтів він міг створити фальшиві COVID-сертифікати, проставити у документі будь-який вік та додати будь-яке фото.

За останніми даними МОЗ, повну вакцинацію в Україні пройшло 34% дорослого населення. Хоча одну дозу препарату отримали 42,4% дорослих мешканців країни.