27 травня
Завантажити ще

У ЄС схвалили щеплення Pfizer для дітей 5-11 років

У ЄС схвалили щеплення Pfizer для дітей 5-11 років
Фото: REUTERS

Комітет Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) рекомендував вакцинувати від коронавірусу дітей віком від п'яти років препаратом виробництва Pfizer/BioNTech. Як повідомила прес-служба європейського регулятора, згаданій віковій групі також необхідно запровадити дві дози препарату з інтервалом у три тижні.

Для дітей 5-11 років доза вакцини буде меншою, ніж для дітей віком від 12 років (10 мкг порівняно з 30 мкг). Укол робитимуть у м'язи надпліччя.

За даними комітету, дослідження серед дітей віком 5-11 років підтвердило – вакцинація зменшеною дозою дає таку саму реакцію імунної системи, як стандартна доза серед старших груп.

Раніше ліцензію на COVID-вакцинацію дітей віком від п'яти до 11 років запросили компанії Pfizer та BioNTech. Розробники стверджують, що їхній препарат безпечний для малолітніх.

В Україні зараз проходить третя хвиля пандемії коронавірусу. При цьому педіатри запевняють, що маленькі пацієнти, як і раніше, переносять хворобу легше, ніж дорослі, і швидше одужують. Однак поточна хвиля відрізняється « омолодженням» ковіда - зараз на них особливо часто хворіють діти від 0 до 4 років. У них є ризики тяжкого перебігу через вроджені патології центральної нервової системи та зайву вагу. При цьому підлітки переносять хворобу важче практично нарівні з дорослими.

Новини по темі: вакцинація Коронавірус