19 травня
Завантажити ще

У Чехії оголосили режим НС через поширення коронавірусу

У Чехії оголосили режим НС через поширення коронавірусу
Фото: Inactive account – ID 18427938 із сайту pixabay.com.

Уряд Чехії оголосив режим надзвичайної ситуації, він стартує з 26 листопада і діятиме 30 днів. У зв'язку зі швидким поширенням коронавірусу різдвяні ярмарки, бари, ресторани та нічні клуби не працюватимуть з 22:00 до 5:00. Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш, пише iDNES.cz.

Заклади громадського харчування обслуговуватимуть клієнтів наввинос. Кількість учасників культурних та спортивних заходів обмежать до тисячі, це мають бути тільки щеплені від коронавірусу люди. Влада також обговорює запровадження обов'язкової вакцинації від коронавірусу громадян віком від 50 років, працівників системи охорони здоров'я, соціальних служб, пожежників, поліції та військових.

24 листопада прем'єр-міністр Чехії зазначив, що уряд намагається уникнути ізоляції, яка "нічого не вирішить". Водночас, за словами Бабіша, розробляють заходи щодо обмеження контактів.

Чеське законодавство вимагає, щоб уряд негайно повідомив про рішення запровадити надзвичайну ситуацію Палату депутатів (нижню палату) парламенту. Нижній палаті слід або підтримати, або відкинути. Якщо Палата депутатів відкине рішення, воно втратить чинність.

У зв'язку з коронавірусом влада Чехії вже вводила НС минулого року навесні та восени. Тоді надзвичайну ситуацію остаточно скасували 11 квітня 2021 року.