29 березня
Завантажити ще

Євросоюз ліквідує зелений список країн і пускатиме всіх щеплених від COVID-19: названо дату

Євросоюз ліквідує зелений список країн і пускатиме всіх щеплених від COVID-19: названо дату
Фото: REUTERS.

Євросоюз планує змінити підхід до пропуску на свою територію мандрівників із третіх країн в умовах пандемії коронавірусу. З весни 2022 року вирішальним фактором буде наявність індивідуального COVID-сертифікату про вакцинацію, а не ситуація із захворюваністю у тій чи іншій країні.

Передбачається, що з 1 березня 2022 знімуть обмеження на в'їзд для громадян усіх третіх країн, повідомляє 25 листопада сайт Єврокомісії.

З весни наступного року передбачається оптимізований підхід, який повністю залежить від статусу мандрівника, а не від країни відправлення. Це означає скасування так званого зеленого списку країн, громадян яких рекомендується вільно пропускати на територію ЄС.

Єврокомісія зазначає, що часті оновлення списку ускладнюють планування подорожей, а нові правила зроблять систему зрозумілішою.

- Зі зростанням масштабів вакцинації в усьому світі також є сенс скасувати обмеження на поїздки на основі статусу людини, а не країни, з якої він приїхав. Ця зміна відбудеться лише з 1 березня 2022 року, щоб дати країнам, які не входять до ЄС, час для подальшого підвищення показників вакцинації. Це також залежатиме від попередньої оцінки ситуації із вакцинацією за межами ЄС, - йдеться у заяві.

Також уточнюється, що ті, хто отримав вакцину, схвалену Всесвітньою організацією охорони здоров'я, але не Європейського агентства з лікарських засобів, мають пред'являти негативний тест на COVID.

На даний момент " зелений список " країн все ще має чинність, і України з початку листопада в ньому немає.

Раніше повідомлялося, щов  ЄС хочуть встановити єдиний термін дії COVID-сертифікатів з урахуванням бустерних щеплень. Йдеться про 9 місяців, а не 12, як це планувалося раніше. Це нововведення передбачається запровадити з 9 січня 2022 року.