Завантажити ще

Від щеплення настає імпотенція і з'являється чіп: розбираємо аргументи антивакцинаторів

Від щеплення настає імпотенція і з'являється чіп: розбираємо аргументи антивакцинаторів
Фото: REUTERS/Валентин Огіренко

Ті, хто не перейшов до табору вакцинованих, часто дуже голосно відстоюють свою думку, розповідаючи про всесвітню змову та жахливі наслідки вакцини. Саме ці люди підривають віру в успіх вакцинування тих, хто не визначився.

Деякі твердження антивакцинаторів ми попросили прокоментувати столичного лікаря Ірину Лебідь.

МІФ 1. Якщо заразитися від того, хто легко хворіє на коронавірус, то й сам легко перехворієш.

Лікар-педіатр Ірина Лебідь. Фото: facebook.com/lebed.irina.vladimirovna

Лікар-педіатр Ірина Лебідь. Фото: facebook.com/lebed.irina.vladimirovna

- Це неправильно докорінно. Кожен організм індивідуальний, у кожного своя вітамінна наповнюваність, спосіб життя, стан органів. Тому від того, хто легко хворіє на коронавірус, можна заразитися і перенести коронавірус як в легкій, так в середній або важкій формі і отримати ускладнення.

Примітка для редакції. До речі, буквально кілька днів тому в новинах мелькала шокуюча московська історія, про жінку, яка спеціально поїхала в гості до подруги, яка хворіє, щоб заразитися коронавірусом. Але у результаті потрапила до реанімації її 9-місячна донька, старша донька та чоловік перенесли у легкій формі, а сама жінка теж потрапила до реанімації та померла.

МІФ 2. Вакцину створили надто швидко, не перевіривши її як слід, і зараз її тестують на людях, зокрема українцях.

- Почасти це твердження вірне. Але ми не замислювалися раніше, як швидко створено вакцини, які на ринку багато років. Третій етап тестування вакцин збігся з початком вакцинування. Це було зроблено тому, що вакцини від коронавірусу зроблені за тими самими принципами, що й вакцини, які вже багато років є на ринку. На другому етапі тестування вакцини від коронавірусу показали у відсотковому співвідношенні таку ж кількість побічних явищ, як і давно відомі. Тому було вирішено використовувати їх паралельно із підготовкою необхідної документації.

МІФ 3. На планеті перенаселення, треба скоротити кількість людей, тому придумали ковід та вакцину. Зараз, може, все буде нормально, а ось за два роки всі, хто зробив вакцину, помруть.

- Тут не посперечаєшся – на планеті перенаселення. Але суто суб'єктивно - виробництво вакцини та кампанія з вакцинації мають під собою досить велику фінансову складову. Для знищення частини населення це надто дорого. Набагато менш затратно було б випустити таблетки, назвати їх суперпротивірусними та імунозміцнюючими з чарівними властивостями. Такі препарати люди п'ють не замислюючись, за їх допомогою було б набагато простіше вирішити питання з перенаселенням.

МІФ 4. На ковід потрібно перехворіти як на вітрянку, і він більше не повернеться. Щеплення робити не потрібно.

- На вітрянку можна хворіти не один раз. Більш того, повторно вітряна віспа переноситься у вигляді оперізувального лишаю. Про це ніхто не замислюється, крім лікарів та пацієнтів, хто хворів на ці види лишая.
На ковід можна захворіти друге, а також втретє і вп'яте. Але на вітрянку можна не хворіти – достатньо зробити вакцину. Від ковіда теж можна зробити вакцину, тим самим уберегти себе від важкого перебігу та ускладнень.

МІФ 5. Ковід - це звичайна ГРВІ, лікарі це знають і не прищеплюються, але їм не можна говорити правду.

- Так, коронавірусна інфекція відноситься до вірусних інфекцій. Так, це ГРВІ – гостра респіраторна вірусна інфекція. Таких інфекцій дуже багато з різноманітними проявами. Лікарі це знають та обов'язково вакцинуються. Як і решта, надають на роботі сертифікати, щоб користуватися тими ж благами цивілізації, як і люди, які не мають лікарської освіти.

МІФ 6. Від вакцини будуть тромбози чи кровотечі. Це спричинить смерть.

- Є певний відсоток спостережень, у яких після вакцинування у пацієнтів з'являлися тромбози. При тромбозах дрібних і великих судин життєво важливих органів і без вчасно наданої медичної допомоги може настати смерть.

Але це питання порушили тому, що йде вакцинація груп ризиків, у яких і так є проблеми зі здоров'ям у цій сфері. І чи є підвищене згортання крові та утворення тромбів наслідком вакцинації – не доведено. Вакцинуватися потрібно і важливо всім групам ризику, при цьому не потрібно пити більше препаратів, що розріджують кров, якщо іншого не призначив ваш лікар.

МІФ 7. У місці уколу Pfizer липнуть монети, але жовті. Це підтверджує, що замість вакцини людям запроваджують чіп. Через цей чіп можуть впливати на мозок та давати команди.

- Не зовсім правильно говорити "місце уколу Pfizer", тому що Pfizer - це величезна корпорація, яка виробляє і таблетки, і уколи, та інші медикаменти. Вакцина від ковіда виробництва Pfizer це Comirnaty. Я не бачила жодного пацієнта, до якого б липли монети – жовті, зелені та будь-якого іншого кольору. Насправді липне монета чи ні – це лише результат статичної напруги, спричиненої тертям одягу. Залежить від того, скільки і якої якості одяг на вас одягнений у момент, коли ви вирішили приліпити монетку.

Щодо чіпування: вакцинація проводиться стандартними голками, через які жоден чіп не пройде. У разі сумніву, завжди можна попросити показати флакончик або шприц, буде видно, що всередині рідина прозора або такого кольору, як зазначено виробником, але без сторонніх предметів. Чіп аж ніяк не може потрапити всередину організму з таким уколом.

МІФ 8. Вакцинуюсь одним із останніх – спочатку подивлюся, що буде з тими, хто прищепився першими.

– Це дуже спірне твердження. До моменту «подивлюся» важливо не захворіти на коронавірус і не померти від його ускладнень. Скільки ви хочете чекати – рік, два роки, п'ять років?

Після вакцинації є певні прояви – температура, почервоніння, набряклість у місці уколу та болючість. Всі інші прояви, описані в інструкції, можна спостерігати рідко чи ніколи. Дуже довго треба жити, щоб побачити якісь серйозні наслідки після вакцинування. Критично налаштовані можуть сходити на місце вакцинування, щоб посидіти з бригадою цілий день і порахувати, скільком людям доведеться надавати невідкладну допомогу. Скоріш за все, таких випадків не буде.

НАСТУПНІ МІФИ КОМЕНТУЄ МОЗ

МІФ 9. Серед вакцинованих COVID-19 – масові випадки раку.

Йдеться про висловлювання американського патологоанатома Раяна Коула про те, що серед вакцинованих від коронавірусу спостерігається двадцятикратне збільшення випадків захворювання на рак. Причина цього нібито криється в клітинах, які називають Т-хелперами і Т-кілерами. Перші відповідають за координацію інших клітин імунної системи, другі знищують віруси.

На запит StopFake, іноземні експерти організації Health Desk підкреслили, жодних доказів того, що серед вакцинованих проти COVID-19 реєструються випадки захворювання на рак, немає. Дослідження показують – вакцина від COVID-19, навпаки, стимулює, а не інгібує клітини Т-кілери. Саме вони якраз і запобігають розвитку захворювань. Також з огляду на природу онкологічних захворювань, що розвиваються протягом кількох років, неможливо стверджувати про зв'язок нещодавньої вакцинації із виникненням раку.

Міф 10. Масова вакцинація призведе до мутації коронавірусу.

Масова вакцинація не тільки не призведе до мутації коронавірусу SARS-CoV-2, а й, навпаки, допоможе запобігти цьому через колективний імунітет. Якщо щепити значну частину населення, то вірусу не буде де мутувати, і його нові штами з'являтимуться з меншою ймовірністю.

МИФ 11. Американський Червоний Хрест заборонив вакцинованим бути донорами крові.

Це не правда. На сайті американського Червоного Хреста зазначено, що люди, які щеплюються від COVID-19 інактивованою вакциною (наприклад CoronaVac від Sinovac) або вакциною виробництва AstraZeneca, Janssen, Moderna, Novavax або Pfizer можуть здавати кров для донорства відразу після вакцинації.

МІФ 12. Людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації.

Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, тому що жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини навчають нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може спричинити такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу.

Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж таки отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

МІФ 13. Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок.

Поширюється твердження, що нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, у свою чергу, призведе до безпліддя у жінок. Це не так. Ще під час клінічних випробувань вакцин кілька випробуваних жінок завагітніли. Понад 130 тисяч вагітних у США вакцинувалися проти COVID-19. Дослідження більш ніж на 35 000 вагітних, які щеплюються проти COVID-19 мРНК-вакцинами, показали, що немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону.

МІФ 14. Вакцини проти COVID-19 викликають імпотенцію.

Не було зафіксовано жодного випадку, коли щеплення проти COVID-19 спричинило б еректильну дисфункцію. Клінічні випробування не виявили таких побічних ефектів.

У той же час зараз проводять дослідження, попередні результати яких свідчать про те, що таку проблему може спричинити перенесений COVID-19.

МІФ 15. Вакцина проти коронавірусу викликає розсіяний склероз.

Насправді тільки в одному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що у випробовуваного виявили розсіяний склероз, в іншому — запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала відношення до вакцинації.

МІФ 16. мРНК-вакцини – генетична зброя, яка змінює наші гени.

МОЗ: мРНК-вакцина проти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро ​​клітини, де розташована наша ДНК. мРНК нікуди не інтегрується, не монтується, не входить у ядро ​​клітини, не змінює геном, а за кілька днів руйнується. Це означає, що мРНК не може впливати чи взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість мРНК-вакцини працюють з природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19.

МІФ 17. Нобелівський лауреат Люк Монтаньє заявив, що всі вакциновані від COVID-19 помруть протягом двох років через антитілозалежне посилення інфекції.

Люк Монтаньє не говорив про смерть всіх вакцинованих COVID-19 протягом двох років. Вчений вважає, що кількість смертей після щеплення збільшиться через антитілозалежне посилення інфекції, коли антитіла, що формуються проти вірусу, посилюють можливість вірусу викликати інфекцію замість того, щоб захищати організм.

Втім, це також неправда. Ефект антитілозалежного посилення інфекції не зафіксовано під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19. Вакциновані люди рідше хворіють на COVID-19, а якщо хворіють, то переносять його легше.

МІФ 18. Імовірність смерті дітей від вакцини втричі вища, ніж від COVID-19.

Як підтвердження цього міфу антивакцинатори посилаються на дані Інституту Пауля Ерліха у Німеччині. Також автори публікацій стверджують, що інформація про серйозні побічні ефекти після вакцинації COVID-19 замовчується.

Дані Інституту Пауля Ерліха у Німеччині, на які посилаються автори публікацій, не підтверджують цю фейкову заяву. У звіті інституту йдеться про три летальні наслідки серед вікової групи 12-17 років. У всіх трьох випадках смертей причинно-наслідковий зв'язок із вакцинацією на даний момент не встановлено. Станом на 20 жовтня 2021 року в Німеччині зареєстровано 28 смертей, викликаних COVID-19 у віковій групі від 0 до 19 років.