Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Медик поетапно розповів про симптоми коронавірусу . І пояснив, чим "Дельта" відрізняється від інших

Медик поетапно розповів про симптоми коронавірусу . І пояснив, чим
Фото: REUTERS

За нинішньої пандемії ускладнення в ході СOVID-19 з'являються раніше. Хворі можуть потрапити до реанімації вже на 8-й день, розповів радник мера Львова з медичних питань, лікар Тарас Жиравецький.

За його словами, початком коронавірусної хвороби зазвичай лікарі вважають перший день прояву симптомів, зокрема температури. Медик також поетапно розповів про прояв захворювання.

1 день хвороби: температура, біль у м'язах, біль голови, іноді закладеність носа.

2-3 день: може з'явитися приєднатися кашель, діарея. Деякі хворі переживають так зване світле вікно – період, коли температура нормалізується та пацієнт почувається досить непогано.

3-6 день: зазвичай, все відбувається досить спокійно. Але буває і тяжка течія з такими симптомами, як нудота, діарея, головний біль, біль у м'язах, втрата нюху, зміна смаку.

Медик також підкреслив, що нетиповим симптомом коронавірусу в нинішню хвилю пандемії є втрата апетиту через сильну нудоту, відповідно і різке схуднення. Новим проявом мутованого COVID-штаму "Дельта" є і "незрозумілі стрибки температури".

Жиравецький пояснив, що в одних пацієнтів у перші 3 дні спостерігається підвищена температура, яка потім зникає або знижується до 36, або 35,8 градусів. Після цього вона знову може піднятися до 37-37,1 градуса, а в деяких лихоманка може стрибнути і до 38°. Це відбувається на 6-7 день захворювання.

6-7 день: температура 38 градусів. Медик наголосив, що це поганий симптом. Він підкреслив, що таку температуру необхідно контролювати і "серйозніше ставитися до недуги".

- Основним симптомом, який нас насторожував, це було підвищення температури з 6-7 дня захворювання. Ми розуміли, що це відбувається не через вірус, а з іншої причини, найчастіше – приєднання бактеріальної інфекції, – пояснив медик.

Він додав, що температура 37 градусів на 6-7 день хвороби – це ще не привід для радості, адже стан таких пацієнтів може різко погіршитись і вони можуть потрапити до лікарні із сильним ураженням легень.

- У частини пацієнтів температура на 6-7 піднімається до 37,1 ° -37,2 ° і це не викликає занепокоєння лікаря, сатурація може бути нормальною, але через 1-2 дні вона може різко погіршитися. І ми розуміємо, що щось трапляється не так. Тоді пацієнтів ми направляємо на комп'ютерну томографію, чи рентген і бачимо досить сильну поразку легень, — сказав лікар Жиравецький.

На його думку, для недопущення цього краще відразу здати аналізи на среактивний білок (CRP). Повторити його потрібно за 2-3 дні.

- Таким чином ми можемо спробувати зловити момент початку сильного запалення, яке потребує госпіталізації та потужного лікування, – вважає лікар.

За словами Жиравецького, у разі, коли с-реактивний білок піднявся до позначки вище 50, і КТ показує зміни у легенях, це означає, що у хворого розпочався цитокіновий шторм. Таких пацієнтів лікувати вдома дуже складно. Дуже багато хто вмирає, навіть не встигнувши дійти до лікаря.

8 день: ускладнення "ковиду" та загроза потрапити до реанімації. Людям необхідно стежити за своєю температурою, сатурацією (рівнем кисню в крові), чи не з'явилася задишка та загальним станом організму.

- Якщо людина не може встати і дійти до кухні чи туалету, то це вже ознака того, що щось відбувається не так, - пояснив Жиравецький.

За словами медіка, загалом зараз протягом COVID-19 орієнтуватися досить складно, адже коронавірус може діяти непередбачено.

- Якщо пацієнт має високу температуру постійно, вона погано збивається протягом 5-7 днів, то це майже гарантовано тяжкий перебіг. Є псевдолегкий перебіг, коли пацієнт дійсно не має проблем із сатурацією, немає високої температури на 6-7 день, але це не гарантія того, що у пацієнта не почнеться тяжкий перебіг через день-два. Це справді така заплутана ситуація, яку сам пацієнт, швидше за все, не зрозуміє. Самопочуття – зараз дуже суб'єктивне поняття, – сказав лікар, додавши, що вже за перших симптомів коронавірусу краще звернутися до сімейного лікаря та скласти швидкий тест на коронавірус.

При лікуванні будинку, додав Жиравецький, потрібно стежити за своєю температурою, сатурацією (рівнем кисню в крові), чи не з'явилася задишка і загальний стан організму.

Новини по темі: Коронавірус