Завантажити ще

Ще три області можуть увійти до "червоної" зони карантину

Ще три області можуть увійти до
Фото: REUTERS

Ще три області України під загрозою потрапляння до "червоної" зони цього тижня. Про це свідчить прогноз Київської школи економіки.

– Регіони, які можуть увійти навіть цього тижня до "червоного" рівня епіднебезпеки, – Вінницька, Закарпатська та Харківська області, – повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко.

За його словами, у Закарпатській області наразі перевищено рівень зайнятості ліжок із киснем при тому, що рівень госпіталізації є відносно низьким.

– Три інші регіони мають більший ризик, – уточнив він.

Цікаво, що Черкаська область теж була у шорт-листі KSE серед регіонів з "меншим ризиком", але стала "червоною" раніше за інші, і навіть Закарпатської.

Крім того, у Черкаській області карантинні обмеження будуть посилені на регіональному рівні. Про це сказав на брифінгу 9 листопада голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко,

- Щодо перевезень між містами. На міжобласних, як ми знаємо, вже запроваджено COVID-сертифікати, а наразі це стосуватиметься і перевезень усередині області (з одного міста до іншого). У цьому випадку також будуть потрібні сертифікати, - пообіцяв Скичко.

Глава області додав, що рішення щодо обмежень на міському громадському транспорті поки що немає.

"Що стосується міста. Давайте дочекаємося засідання комісії ТЕБ та НС місцевої та подивимося. Якщо місто захоче, то воно саме може запровадити такі обмеження", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Херсонська область першою з регіонів "червоної" зони може послабити карантин через зменшення показників захворюваності. А на Дніпропетровщині, навпаки, ще більше посилюють обмеження, хоча регіон уже давно у "червоній" зоні - хвиля COVID-19 поки що не спадає. Тут також рекомендовано обмежити допуск пасажирів до міського транспорту та пускати лише з одним із COVID-документів.