Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Глава поліції підтримав "ковідну амністію" для тих, хто купив сертифікат, але не скористався

Глава поліції підтримав
Фото: mvs.gov.ua

Голова Національної поліції підтримав "ковідну амністію", яку готує МОЗ. Однак лише для людей, які не скористалися купленими документами. Про це Ігор Клименко повідомив на брифінгу, відповідаючи на запитання ЗМІ.

- Наша правова позиція така: ті громадяни, які купили сертифікат, але не використали, вони не притягуються до відповідальності. Ті, хто його виготовив або використав, несуть відповідальність на сьогоднішній день... Міністерство охорони здоров'я, Верховна Рада, Національна поліція, МВС розробляють правові підстави, яким чином вам уникнути в даному випадку кримінальної відповідальності, - сказав він.

Клименко додав, що є десятки-сотні людей, які оступилися. Їм мають надати можливість уникнути відповідальності. У той же час за допомогою них потрібно виявити особу, яка займалася виготовленням або передачею сертифікату.

Глава Нацполіції розповів, що найчастіше правоохоронці перевіряють ковід-документи на автобусних та залізничних маршрутах і менше – в аеропортах. На вулиці перевірок сертифікатів немає.

– Найчастіше ми виявляємо такі (підроблені. – Прим. авт.) сертифікати, документи при перетині кордону. Аеропорт "Бориспіль" за тиждень - 48 таких випадків, "Жуляни" - шість, - повідомив Ігор Клименко.

Із сьогоднішнього дня на сайті Національної поліції та регіональних управлінь буде окрема рубрика, присвячена роботі поліції під час пандемії, додав він. За словами Клименка, у Національній поліції вакцинувалися 95% працівників.