2 жовтня
Завантажити ще

Ляшко - про прохання відкласти недопуск до праці вчителів: Мова не про право на роботу, а про право на життя

Ляшко - про прохання відкласти недопуск до праці вчителів: Мова не про право на роботу, а про право на життя
Фото: moz.gov.ua

Віктор Ляшко прокоментував звернення профспілки працівників освіти та науки з проханням не усувати від роботи невакцинованих вчителів, а дати їм ще місяць.

- У мене була велика дискусія минулого тижня з представниками профспілок, говорив із ними відверто... Профспілки хочуть право на роботу, а я хочу забезпечити право на життя, - заявив міністр охорони здоров'я телеканалу "1+1".

Глава МОЗ підтвердив, що невакциновані працівники навчальних закладів з 8 листопада мають бути усунені від роботи згідно з чинним законодавством.

– Для цього директор освітньої установи робить внутрішній наказ, яким усуваються на період карантину люди, які не мають принаймні одного щеплення проти коронавірусної хвороби, – зазначив Ляшко.

Згідно з рішенням уряду, невакцинованих співробітників освітньої галузі 8 листопада усунуть від роботи на період карантину без збереження заробітної плати.

Профспілка працівників освіти та науки попросила дати ще місяць для вакцинації, бо на неї дали місяць. Відсторонення від роботи може спричинити “непередбачені ситуації, які призведуть до порушення вимог щодо створення необхідних умов для протікання освітнього процесу, неможливості обслуговування котелень, харчоблоків, охорони будівель, неможливості заміни відсутніх педагогів тощо”.