25 травня
Завантажити ще

Держспоживслужба: у Києві 10% COVID-сертифікатів є фальшивими

Держспоживслужба: у Києві 10% COVID-сертифікатів є фальшивими

Начальник головного управління Державної продовольчої споживчої служби у Києві Олег Рубан заявив, що мешканці столиці купують підроблені COVID-сертифікати через потужну антивакцинальну кампанію. За його словами, у 10% киян сертифікати вакцинації є фальшивими. Про це йшлося в ефірі телеканалу Україна 24.

- Приблизно 10% таких документів є сумнівними. Загальна проблематика – антивакцинальна кампанія загалом. Деякі політики, медики та публічні особи зазначають, що вакцинація є загрозою для життя людства. На жаль, боротьба з антивакцинаторами є дуже слабкою. Це необхідно міняти на державному рівні, – заявив Рубан.

За його словами, у Києві щодня працюють 40 моніторингових груп, які перевіряють у мешканців столиці наявність СOVID-сертифікатів про щеплення чи негативний тест на коронавірус.

2 листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №6084, яким в Україні пропонують встановити відповідальність за підробку документів про вакцинацію.

За використання підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, документ передбачає штраф до 34 тисяч гривень. Медпрацівників за внесення свідомо неправдивих відомостей до документів, що підтверджують вакцинацію, нардепи пропонують карати штрафом до 68 тисяч гривень. За виготовлення та розповсюдження підроблених документів про вакцинацію зловмисникам загрожуватиме штраф до 170 тисяч гривень або до 3 років в'язниці.

Новини по темі: подделка вакцинація Київ