2 жовтня
Завантажити ще

Уповноважений Ради з прав людини назвала вакцинацію від COVID-19 збереженням права на життя

Уповноважений Ради з прав людини назвала вакцинацію від COVID-19 збереженням права на життя
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Вакцинація зберігає право на життя. Про це йдеться у заяві Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо вакцинації від COVID-19.

- Зараз, коли темпи зростання рівня захворюваності на COVID-19 майже щодня б'ють антирекорди, право на життя кожного з нас - у серйозній небезпеці. Захистити його ми можемо лише свідомими діями та відповідальним ставленням як до свого здоров'я, так і до здоров'я оточуючих… Я та співробітники Секретаріату Уповноваженого обрали для себе шлях вакцинації, щоб зберегти право на життя інших громадян, - сказано у заяві.

Людмила Денісова повідомила, що у Секретаріаті Уповноваженого вакцинувалися 93% працівників “не лише заради особистої безпеки, а й для запобігання ризику поширення хвороби під час відвідин органів та установ”. Сама Денисова щепилась "ще у травні-червні поточного року" і вакцинувала всіх членів сім'ї, включаючи 87-річну маму.

Вакцинацію Уповноважений назвала єдиним способом подолати пандемію коронавірусу в Україні та світі.

25 жовтня Людмила Денісова заявила, що наказ МОЗ про перелік професій та організацій, працівники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19, може призвести до порушень прав людини. Вона наголосила, що до переліку включено працівників певних установ та закладів, але немає списку професій. Денісова заявила, що держава має надати вибір – вакцинуватися, проходити регулярне тестування на відсутність хвороби або працювати дистанційно.

23 жовтня Володимир Зеленський відповів на петицію, автор якої вимагав запровадити кримінальну відповідальність за «примусову вакцинацію». Президент зазначив, що закон дозволяє запроваджувати обов'язкову вакцинацію від особливо небезпечних інфекційних захворювань. Наприклад, в Україні існує обов'язкова вакцинація проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця та кору.

У квітні 2021 року Європейський суд з прав людини ухвалив, що обов'язкова вакцинація не суперечить нормам про права людини і може бути необхідною у демократичному суспільстві. Рішення ухвалили після звернення до суду кількох сімей із Чехії, які хотіли оскаржити вимогу щодо обов'язкової вакцинації дітей. Вони стверджували, що ця вимога порушує право на повагу до приватного життя (стаття 8 Європейської конвенції про захист прав людини). У ЄСПЛ зазначили, що коли політики добровільної вакцинації недостатньо для досягнення колективного імунітету, національні органи влади можуть запровадити політику обов'язкової вакцинації.