Завантажити ще

З 30 жовтня до "червоної" зони перейдуть ще сім областей України, включаючи Київську

З 30 жовтня до
Фото: Тумісу від Pixabay

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Украни 27 жовтня вирішила встановити "червоний" рівень епіднебезпеки через поширення коронавірусу в семи областях. З 30 жовтня до цієї зони перейдуть Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська області. Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у своєму телеграм-каналі.

Що зміниться

  • забороняється робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів. Обмеження не діятимуть, якщо всі працівники та відвідувачі закладів (заходів) вакциновані.
  • На повністю вакцинованих громадян не поширюватимуться обмеження, встановлені для міжрегіонального транспортного сполучення. Пасажири міжрегіонального громадського транспорту мають бути вакциновані чи мати негативний ПЛР-тест. Виняток – легкові автомобілі, в яких не більше п'яти пасажирів. Водночас дозволяється більше пасажирів за умови, що вони є членами однієї родини.
  • Під час перевезення у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.
  • Норма про наявність документа про щеплення чи негативний результат тестування не поширюється на неповнолітніх.
  • Відсутність документа про щеплення або негативний тест у пасажира відповідно до статті 44-3 Кодексу України карається штрафом у розмірі від 17 000 до 34 000 гривень.

 

ДО РЕЧІ

"Жовті" області:

Вінницька

Закарпатська

Кіровоградська

 

 "Червоні" області:

Дніпропетровська

Донецька

Запорізька

Миколаївська

Одеська

Рівненська

Сумська

Херсонська