Завантажити ще

Користувачі фейкової "Дії" ризикують залишитись без грошей на картках

Користувачі фейкової
Фото: t.me/zedigital

Підроблений додаток "Дія" може спричинити суттєві проблеми не тільки через відповідальність за підробку документів. Програма отримує доступ до всіх даних у телефоні та може викрасти будь-яку інформацію. У тому числі й таку, що дозволить шахраям обчистити банківські рахунки довірливого користувача. Про це повідомив у програмі "Сегодня день" на телеканалі "Україна 24" керівник розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.

- Аналіз цієї програми показав, що там є доступ до банківської інформації, контактів, повідомлень, файлів на телефоні - до всього, що є на телефоні у людини. Фейкова програма не тільки може сказати, що вам є 18 років, але і вкрасти ваші дані щодо грошей, - сказав він.

При цьому "Телеграм"-канал, який продавав доступ до свого додатка, заявив про закриття.

- Шановні користувачі нашої програми, у зв'язку із зайвою увагою з боку МВС, а також ЗМІ до нашої програми, ми прийняли рішення призупинити діяльність проекту, просимо вибачення за дану ситуацію. Залишайтеся з нами, ми сподіваємося, що невдовзі все налагодиться, - сказано в публікації.

Цим додатком користувалися і раніше. Ціна питання – 30 гривень на місяць. Псевдо-"Дієй" були зацікавлені переважно школярі, які з її допомогою купували сигарети та алкоголь. А після посилення карантинних обмежень у деяких регіонах програму почали використовувати для імітації сертифікатів. Та й аудиторія каналу розробників одразу зросла вдвічі – майже до 8 тисяч.