Завантажити ще

З 8 листопада педагогів і чиновників не пустять на роботу без щеплення

З 8 листопада педагогів і чиновників не пустять на роботу без щеплення
Фото: REUTERS

Кабінет міністрів затвердив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ і організацій, що підлягають обов'язковій вакцинації проти СOVID-19. Норма буде діяти з 8 листопада. Про це свідчить текст постанови від 20 жовтня 2021 р № 1096, оприлюднений на Урядовому порталі.

Документом доручається керівникам державних органів, керівникам підприємств, установ і організацій забезпечити відсторонення від роботи працівників, обов'язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком і які відмовляються або ухиляються від проведення щеплень. Це не стосується тих, які мають абсолютні протипоказання і надали медичний висновок.

На час такого відсторонення оплата праці працівників і державних службовців проводиться відповідно до норм закону. Відсторонення працівників проводиться шляхом видання наказу чи розпорядження керівника державного органу чи підприємства, установи, організації з обов'язковим доведенням його до відома особам, які усуваються. Термін відсторонення встановлюється до усунення причин, які його зумовили.

До цього лунали заяви, що нещеплених людей, чиї професії відносяться до списку обов'язкової вакцинації, почнуть усувати з початку листопада.

Працівникам з переліку професій з обов'язковим щепленням в разі наявності протипоказань потрібно отримати довідку у сімейного лікаря. А офіційний список протипоказань до COVID-вакцинації МОЗ пообіцяв ось-ось опублікувати - через 8 місяців з початку кампанії імунізації в Україні.

7 жовтня МОЗ затвердив перелік професій, вакцинація для яких є обов'язковою. Це працівники закладів освіти та органів виконавчої влади. Якщо вони не щепитимуться від коронавіруса, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Список планують розширити і включити до нього всіх працівників державних установ, організацій та підприємств, а також соціальних працівників і співробітників поштових послуг.

У МОЗ вже заявили, що список професій для обов'язкової вакцинації будуть розширювати.