Завантажити ще

В Україні очікують 30 тисяч нових COVID-хворих на добу, пік - на початку листопада

В Україні очікують 30 тисяч нових COVID-хворих на добу, пік - на початку листопада
Фото: МОЗ України \ЮНІСЕФ \Євген Малолетка

Експерти Київської школи економіки прогнозують до 30 тисяч нових пацієнтів з коронавірусом в Україні щодоби, пік захворюваності і навантаження на медичну систему припаде на першу половину листопада.
Про це повідомив керівник Центру економіки здоров'я KSE Юрій Ганіченко в ефірі програми "Висока напруга" на "Україні 24", передає 25 жовтня "УП".

- Ми очікуємо, що вже з наступного тижня побачимо нові максимальні показники. Якщо говорити про те, чого очікувати у 2021 році, то 30 тисяч виявлених випадків на добу - це абсолютно реалістичний сценарій для України. Пікове навантаження припаде на першу половину листопада, - пояснив він.

Ганіченко зазначив, що з наступного тижня регіони вже мають активніше входити до "червоної" зони карантину.

Він також додав, що очікується також до 7000 госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом за добу.

- Це також реалістичний сценарій. Наразі ми підходимо до 5000 у будній день. Якщо говорити про медичні ресурси, чи вистачить нинішніх ліжок з киснем, реанімаційних ліжок, то з таким навантаженням - 7000 госпіталізованих за добу, з додатковим виділенням ліжок хоча б до рівня, який був під час весняної хвилі, - медична система в Україні має витримати, - резюмував Ганіченко.

Він зазначив, що у деяких країнах були спалахи захворюваності, але госпіталізація і смертність не слідували за цими спалахами, оскільки рівень вакцинації там був значно вище.

- Тому важливими показниками є госпіталізація і смертність. Якщо говорити про смертність до кінця 2021 року, то, за різними сценаріями, ми очікуємо до 92 тисяч померлих - це цифра з самого початку пандемії. Максимальне добове навантаження може досягати до 50% більше, аніж у попередню хвилю, - сказав Ганіченко.

Ситуація з коронавірусом в Україні останні два тижні погіршується з кожним днем. 21 жовтня оголошено про "червону зону" в Сумській області, 23 жовтня - в Рівненській та Миколаївській. В Україні кілька днів поспіль оновлювалися антирекорди за двома показниками з початку пандемії: з добового числа хворих і померлих від коронавірусу. Минулого тижня добові рекорди зупинилися на таких позначках: захворюваність - 23 785 осіб на добу, смертність - 614. Таким чином, збувся прогноз НАН України, який обіцяв 23 тисячі хворих на добу, хоча пікових значень у 25-26 тисяч, які фігурували там же, Україна не досягла.

Раніше Денис Шмигаль запевнив, що наразі уряд не планує вводити локдаун в Україні, але це можливо тільки при успіху компанії масової вакцинації. Також повідомлялося, що, за прогнозами епідеміолога, Україна зустріне Новий рік у "червоній зоні" карантину.