Завантажити ще

Новий небезпечний варіант коронавірусу виявили у США та Росії

Новий небезпечний варіант коронавірусу виявили у США та Росії
Фото: Reuters

Після Великобританії та Ізраїлю новий штам коронавірусу AY.4.2 (його ще називають «Дельта плюс») виявили у Росії та США.

Як пише «Підйом», у Росспоживнагляді вже відзначили, що новий варіант в Росії може поступово витіснити минулу версію, проте не так стрімко, як первісний штам "Дельта". Подробиць про те, в якому саме регіоні виявлено новий штам і хто захворів, немає.

У США Центр з контролю і профілактики захворювань ( CDC ) зазначив, що AY.4.2 зустрічається поки ще «дуже рідко» - наразі підтверджено 10 випадків захворювання.

За словами експертів, AY.4.2 може бути на 10-15% заразніше вихідного штаму. Вперше «Дельта Плюс» виявили у липні 2021 року в 6% зразків, узятих у хворих на коронавірус у Великобританії протягом тижня. За даними лікарів, AY.4.2 містить мутації, які можуть надати йому перевагу у виживанні. Вони впливають на спайковий білок, який вірус використовує для проникнення до клітин організму.

Україна тим часом переживає сплеск захворюваності на коронавірус. За останні 24 години в країні підтверджено 22 415 нових випадків COVID-19. Жертвами хвороби за добу стали 546 пацієнтів.

Новини по темі: Коронавірус