29 травня
Завантажити ще

В Україні посилили «транспортний» карантин. Що змінилося

В Україні посилили «транспортний» карантин. Що змінилося
Фото: Reuters

З четверга, 21 жовтня, в країні почали діяти нові правила для проїзду в міжобласному транспорті - поїздах, автобусах і літаках.

Тепер для проїзду з однієї області в іншу (що має «зелений» або «жовтий» рівень карантину) у людини повинна бути хоча б одне щеплення від COVID ( "жовтий" сертифікат) або свіжий негативний ПЛР-тест (терміном дії до 72 годин) або тест на антиген.

При в'їзді в "червону" зону щеплень повинно бути дві ( "зелений" сертифікат) або ПЛР-тест або тест на антиген.

За кермо громадського міжрегіонального транспорту можуть сісти тільки вакциновані (або зі свіжим ПЛР-тестом) водії. На дітей вимога про вакцинацію і тестуванні не поширюється.

«Укрзалізниця» перевірить наявність «ковідних» документів

За даними Держадміністрації залізничного транспорту, перевіряти паспорт, квиток і COVID-сертифікат або тест при посадці буде провідник. Якщо у пасажира є всі необхідні для проїзду документи, але немає доказів COVID-безпеки, його можуть не пустити в поїзд.

Поліція буде проводити рейди

Серед тих, хто буде дотримуватися карантину на транспорті - поліція. Правоохоронці проводитимуть вибіркові перевірки наявності у пасажирів і водіїв COVID-документів. У разі їх відсутності пасажирів висаджувати з транспорту не будуть - за все відповість перевізник, на якого складуть адмінпротокол.

На даний момент в «червоній» зоні знаходиться п'ять областей. Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Одеська та Донецька. З 23 жовтня цей список поповнить Сумська область. Ще сім - знаходяться під загрозою посилення карантину.