Завантажити ще

Ще одна область України потрапила в червону зону, а в чотирьох регіонах посилять контроль над дотриманням карантину

Ще одна область України потрапила в червону зону, а в чотирьох регіонах посилять контроль над дотриманням карантину
Фото: Євген Малолєтка \UNICEF \МОЗ України

Червона зона карантину з 23 жовтня, суботи, буде поширюватися і на Сумську область. Про це 20 жовтня в своєму телеграм-каналі повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

- За результатами позачергового засідання Держкомісія вирішила встановити з 00 годин 00 хвилин 23 жовтня 2021 "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Сумської області, і застосувати на території Сумської області обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для "червоного" рівня епідемічної небезпеки, - йдеться в рішенні органу.

Також на позачерговому засіданні Держкомісії з ТЕБ та НС було доручено в Чернігівській, Львівській, Рівненській та Житомирській областях посилити контроль за дотриманням санітарних норм, збільшити ліжковий фонд і ввести додаткові карантинні обмеження на території об'єднаних територіальних громад, в яких фіксуються найбільші спалахи захворюваності COVID-19.

Сумська область приєднається до Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Одеської та Донецької областей, в яких обмеження "червоної зони" вже були введені раніше.

20 жовтня Денис Шмигаль зазначив, що повний локдаун в Україні вводити не планується, але червона зона буде розширена.

Раніше доктор Комаровський розповів про сумну ситуацію в українських лікарнях і про безвідповідальне ставлення українців до вакцинації. Експерт дає похмурий прогноз, побоюючись, що красива осінь 2021-го стане для багатьох останньою.

В Україні 19 жовтня встановлений добовий антирекорд смертності з початку пандемії - 538 життів забрав COVID-19. П'ять областей країни знаходяться в червоній зоні карантину, ще чотири - на порозі червоної зони, а регіонів з "жовтим" рівнем епідбезпеки залишилося всього п'ять.

Що заборонено в червоній зоні карантину

  • робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, ринків, фітнес-центрів - або 100% вакцинація персоналу і відвідувачів;
  • проведення масових заходів. Обмеження не поширюється на заклади, де 100% працівників і відвідувачів повністю щеплені від коронавіруса;
  • Навчальні заклади, де вакциновані менше 100% персоналу, не можуть працювати в очному форматі, тому повинні перейти на дистанційку. Це не стосується дитсадків і 1-4 класів;
  • З 21 жовтня мешканці "червоної" зони не зможуть їздити автобусами, поїздами і літати літаками в інші регіони без документів про повний курс вакцинації, негативного тесту на коронавірус або довідки про одужання від COVID.